Kalendar

Ministarstva

Dan Zlatnih ljiljana 2017. godine

naslovna-dan-zlatnih-ljiljana-2017-godine-50

Savez udruženja dobitnika najvećih ratnih priznanja "Zlatni ljiljan" i "Zlatna policijska značka" Kantona Sarajevo povodom 9. maja "Dana Zlatnih ljiljana" i "Dana pobjede nad fašizmom", a u sklopu "Dana Kantona Sarajevo", organizuje tradicionalne susrete-druženje svih članova Saveza, te uvaženih gostiju iz društveno-političkog života grada, kantona i države. Ovogodišnje druženje dobitnika najvećih ratnih priznanja, te porodica šehida i poginulih boraca dobitnika priznanja održati će se u petak 5. maja 2017. godine.

Čast i zadovoljstvo nam je pozvati naše članove, iskrene patriote da nam se pridruže i uveličaju ovaj naš dan po sljedećem protokolu:

 

07:30 - 08:00 - Okupljanje članova po Općinama

Obilazak mezarja Šehida u organizaciji Općinskih delegacija

(Polaganje cvijeća i učenje Dove Šehidima i poginulim borcima)

 

08:15  - 08:30 - Okupljanje svih učesnika

(Nova transferzala – kružni tok Vojničko Polje prema Aerodromu)

 

08:30 - Polazak iz Sarajeva prema Grepku

 

10:00 – 10:30 - Polaganje cvijeća na spomen obilježju „Grebak“

Historijski čas

Polazak prema Goraždu

 

11:30 - Dolazak u Goražde – zgrada BPK Centralna manifestacija „Dani otpora BPK“

 

14:00 - Polazak autobusa prema kompleksu „Bijele vode“

Svečani ručak i druženje učesnika

 

19:00 - Polazak autobusa na relaciji Bijele Vode – Prača – Sarajevo

 

Centralna manifestacija obilježavanja "Dana Zlatnih ljiljana" i "Dana pobjede nad fašizmom" koju organizuje Federalni Savez dobitnika najvećih ratnih priznanja održati će se 9. maja u Travniku, a informacije o polasku autobusa naši članovi mogu dobiti u svojim općinskim Udruženjima.