Kalendar

Ministarstva

Dan Zlatnih ljiljana 2018. godine

naslovna-dan-zlatnih-ljiljana-2018-godine

 

Savez udruženja dobitnika najvećih ratnih priznanja "Zlatni ljiljan" i "Zlatna policijska značka" Kantona Sarajevo povodom 9. maja "Dana Zlatnih ljiljana" i "Dana pobjede nad fašizmom", a u sklopu "Dana Kantona Sarajevo", organizuje tradicionalne susrete-druženje svih članova Saveza, te uvaženih gostiju iz društveno-političkog života grada, kantona i države. Ovogodišnje druženje dobitnika najvećih ratnih priznanja, te porodica šehida i poginulih boraca dobitnika priznanja održati će se u petak 4. maja 2018. godine.

 

Čast i zadovoljstvo nam je pozvati naše članove, iskrene patriote da nam se pridruže i uveličaju ovaj naš dan po sljedećem protokolu:

 

08:00 - 10:00 - Obilazak svih Šehidskih mezarja i grobalja poginulih boraca u organizaciji općinskih Udruženja

11:00 - Okupljanje svih učesnika na Šehidskom mezarju Veliko polje - Igman

11:15 - Historijski čas - Veliko polje

12:00 - Odavane počasti borcima NOR-a - Veliko polje

12:30 - Učenje Jasina i džuma namaz - Ratna džamija Igman

14:30 - Svečani ručak - Hotel Han Bjelašnica

 

Centralna manifestacija obilježavanja "Dana Zlatnih ljiljana" i "Dana pobjede nad fašizmom" koju organizuje Federalni Savez dobitnika najvećih ratnih priznanja održati će se u srijedu 9. maja u Zenici. Polazak autobusa iz Sarajeva planiran je 13.00 h ispred Zemaljskog muzeja, a više informacija naši članovi mogu dobiti u svojim općinskim Udruženjima.